Prijem za Adnana Alagića, uspješnog Konjičanina koji je nedavno osvojio PRO CARD u IBFF-u i time postao prvi Bosanac i Hercegovac koji je pobjedio na najvećem takmičenju u bodybuildingu i fitnessu

U petak 28.10.2022.godine gradonačelnik Konjica Osman Ćatić sa saradnicima upriličio je prijem za Konjičanina Adnana Alagića, koji već godinama niže uspjehe kada je riječ o međunarodnim takmičenjima u fitnessu i bodybildingu, a koji je na takmičenju “IBFF OLIMPIA AMATER CHAMPION 2022” u Kopru u Sloveniji, osvojio 1. mjesto u kategoriji MEN’S PHYSQUE, te drugo mjesto na na IBBF Pro World Cupu, gdje je nastupio kao profesionalac.

-Grad Konjic podržava sport, sportiste i sportske kolektive u njihovom radu i njihovim uspjesima. Čestitamo Adnanu Alagiću na osvojenoj tutuli. Gradska uprava opredjeljena je da kroz javne pozive i budžet podržava odlaske sportista na prvenstva i takmičenja, te nagrađuje najuspješnije, što će biti aktuleno i u budućnosti - kazala je Adisa Kevrić, šefica Odjela za privredu i društvene djelatnosti Grada Konjica.

Adnan Alagić se ovom prilikom zahvalio na prijemu i podršci gradonačelniku Ćatiću naglašavajući da je ponosan zbog činjenice da je u Konjic donio jedno prestižno sportsko priznanje u koje je uložio mnogo truda, energije i odricanja.

-Želja mi je da se u Konjicu u naredim godinama održi neko od velikih takmičenja u bodybuildingu i fitnessu i upravo danas sam imao priliku predstaviti tu svoju želju, koja će se nadam se ostvariti u saradnji sa Gradskom upravom Konjic.